Životopis Rihany

23. ledna 2008 v 18:38
  • Životopis Rihanny

Rihanna Robin Fenty (zpěvačka)
Datum Narození
20.2 1988
Místo Narození
St. Michael, Barbados
Znamení
Vodnář
Rihanna odstartovala vskutku dobře. Hvězda R'n'B a soulové scény, se narodila na Barbadosu v roce 1988. Jako teenager zpívala svým kamarádům a rodině jen pro zábavu. Jednoho dne ji její kamarád představil hudebnímu producentovi Evanu Rogersovi v New Yorku. Rogers byl velmi překvapen, jaký velký talent se v Rihanně ukrývá. Nahrál s Rihannou demo s 20 songy, hitem Pon dereplay, které pak všechny poslal do vydavatelství Def Jam Records.

A vyšlo to.Její singl Pon de replay obletěl rádiacelých Spojených států. Stejné úspěchy slavilo i její album Music of the sun, které bylo vydáno 30.srpna 2005. Rihanna prohlásila, že se nechala inspirovat interprety jako například Alicia Keys,Beyoncé a Mariah Carey.Její album zní především ve stylu R'n'b, hip hopu a soulu. Její první velký hit "Pon de Replay" se rychle vyskákal na druhé místo v amerických hitparádách a na 15. v Kanadě.Zrodila se nová R'n'b hvězda.
V dubnu 2006 Rihanna vydala druhé album A Girl Like Me a jeho hity jako například S.O.S, Unfaithful nebo Break it off (duet se Seanem Paulem) opět vyhrávají na všech amerických hitparádách.K singlu S.O.S Rihanna natočila klip pro Nike, který se stal velmi uspěšným.
Nyní se její úspěšná píseň Umbrella (duet s Jay-Z) drží na vysokých příčkách všech hitparád.

Zajímavosti
Výška 175 cm Rodiče otec Roland,matka Monica Sourozenci 2 bratři Rajad(9 let) a Rorrey(15 let)
Oblíbené zpěvačky Alicia Keys,Beyoncé a Mariah Carey
Mazlíčci pes Murrley a želva Koníčky nakupování
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.